dolní lišta
technictest

   2. Konkrétní využití multimediálního centra

Jak jsme si již v první kapitole řekli, mediální centrum má řadu výhod a řadu využití. Pokud jsme Vás první kapitolou nepřesvědčili k pořízení nebo ke stavbě mediálního centra, snad Vás přesvědčí kapitola druhá s konkrétními ukázkami. Řekli jsme si, že HTPC je v podstatě obyčejný osobní počítač, tzn., že zahrát si nějakou PC hru, přečíst email, facebook, poslechnout si své mp3 nebude žádný problém. Navíc film a hudbu si můžete vychutnat lépe, když HTPC propojíte s Vašim 5.1 domácím kinem. Pojďme se podívat, kde HTPC výborně využijeme.

a) prohlížení fotografií: Představte si, přijde návštěva a vy se chcete pochlubit stovkami fotografiemi, které jste pořídili na poslední dovolené v Chorvatsku. Budete muset zapnout váš počítač s malým monitorem ve vašem ještě menším pokoji a přesunout tam celou Vaši návštěvu. Není jednoduší použít HTPC v obývacím pokoji? Na Vaší velké LCD nebo plazmové televizi spustíte prezentací z fotek. Všichni budou pohodlně sedět na svém místě a babička nebude potřebovat ani brýle. Anebo naopak, na návštěvu dorazí vaše milá tchýně. A protože je velice moderní, přinese vám na flash disku fotky tentokrát z Hawaye. Vy jen zasunete flash disk do HTPC a můžete se těšit na hodinový monolog.

Obr.4: dovolená

b) Videa z Youtube.com: Představte si, slavíte Silvestr, narozeniny nebo jen tak sedíte doma s přáteli. V televizi zrovna běží Rodinná pouta a vy hledáte lepší zábavu. Ve vašem obývacím pokoji zapnete HTPC a spustíte www.youtube.com . Během chvilky vás napadne řada videoklipů, které byste rádi viděli. A jak víte, na youtube najdete všechno. Bohužel kvalita obrazu bude horší, ale to snad překousnete. Mimochodem, víte jakou muziku jste poslouchali na základní, střední nebo vysoké škole? Ukažte svým přátelům videoklipy, které provázeli vaše mládí.

Obr.5: Video z youtube. NAGANO 1998 (klikni)

c) Google Earth, mapy, 3D mapy: Opět, představte si, doma máte návštěvu a vy se chcete pochlubit, jak jste zdolával skaliska ve Vysokých Tatrách. Samozřejmě, trochu váš výklad přibarvíte tím, že vám šlo o život, nad hlavou vám lítaly blesky, prali jste se s medvědem atd. Věrohodnost vaši historky zvednete tím, že přes HTPC, vaše multimediální centrum, spustíte aplikaci Google Earth a na mapě přesně ukážete, kde se to přihodilo. Aplikaci Google Earth si můžete stáhnout zde.

Obr.6: aplikace Gogole Earth

d) Online hry: Poker Texas Holdem: Proč si nezahrát online poker doma v obývacím pokoji na vaši velkoplošné obrazovce. Vaše manželka vám v kuchyni žehlí košile a vy sedíte pohodlně na gauči s nohama na stole a jen klikáte na FOLD, CHECK, RAISE, ALL IN a na celé kolo řvete s jakými amatéry to hrajete. No, není to nádhera? Některé pokerové herny najdete zde. www.unibet.cz www.bwin.com www.expekt.com www.pokerstars.com Samozřejmě nemusíte hrát jen poker. Na Internetu najdete stovky stránek s online hrami. Např. minigolf je pěkná hra.

Obr.7: pokerové herny (Pokerstars, Expert, Bwin, Unibet)

Další strana - 2. Konkrétní využití multimediálního centra (2. část)
Předchozí strana - 1. Úvod HTPC
ZPĚT - MENU


počet zobrazení:     51 x

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

Černá díra je pokus Boha dělit nulou.Kapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST, prověř si své vědomosti
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca