dolní lišta
technictest

Stalo se v květnu 2011

Stalo se v televizní technice

Televize Metropol, televize pro Pražany

I přes nepříznivou situaci na mediálním trhu se v Česku objevila nová televizní stanice. Dne 1. května byla spuštěna TV Metropol, která je určena pro všechny obyvatele a návštěvníky Prahy. Televize se chce zaměřit hlavně na dění v hlavním městě. Televize bude především informovat o kulturním, společenském, politickém a sportovním dění. Televize navíc umožní divákům vstupovat do vysílání různými způsoby, telefonicky, e-mailem nebo dokonce živě těm, kteří přijdou do studia. V této nové televizi se objeví několik známých tváří. Na moderátorské pozici se objeví dobře známa Eva Jurinová a Monika Valentová. Funkci programového ředitele bude vykonávat Marek Vítek.
TV Metropol je možné přijímat ze vzduchu v DVB-T, v Praze na kanálu 64. Další možný příjem na území Prahy je přes kabelovou televizi UPC a Kabelservis nebo živě na webu www.metropol.cz. Televizi pro pražské obyvatele budou moct přijímat i v Ostravě, Brně a Plzni díky čtvrtému multiplexu společnosti O2.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: metropol.cz


Stalo se v telekomunikacích

HD programy na satelitu

Francouzská společnost Eutelsat, která má jednu z největších satelitních sítí na světě šíří přes své transpondéry stále více televizních stanic. V současné době Eutelsat šíří přes 3800 TV stanic. Vysoký nárůst zaznamenal Eutelsat v šíření HD programů. Celkem 210 programů ve vysokém rozlišení může televizní divák přijímat ze satelitů spadající pod Eutelsat. Programů v HD rozlišení bude přibývat hlavně na satelitní platformě DVB-S a DVB-S2. Rozšíření HD programů v DVB-T nemůžeme příliš očekávat z důvodů vyšší ceny a omezené přenosové kapacity multiplexu.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: parabola.cz


Stalo se v mobilních sítích

Konec Symbianu?

Blíží se konec operačního systému Symbian? V minulých letech velmi oblíbený operační systém pro chytré telefony se pravděpodobně blíží ke svému konci. OS, který od prosince 2008 vlastní firma Nokia nedokáže konkurovat úspěšnému iOSu a nastupujícímu Androidu od Googlu. Ruský novinář Eldar Murtazin, který má přehled o novinkách v Nokii tvrdí, že se Symbian přestane prodávat už v roce 2014 a podpora bude ukončena v roce 2016. Je dobře známo, že Nokia má v mobilním světě stále větší problémy. Firmy jako Apple, HTC, či Samsung dokázaly mnohem rychleji a efektivněji reagovat na nové trendy. Díky partnerství Nokie a Microsoftu můžeme v nových Nokiích očekávat hlavně OS Windows Mobile.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: mobil.cz


Stalo se v počítačových sítích

Letos 800 000 domén .cz, za dva roky milion

Již 800 000 domén s doménovým jménem .cz je zaregistrováno u sdružení CZ.NIC. Domény .cz s pořadovým číslem 800 000 bylo dosaženo 13. května. Každý měsíc se v Česku zaregistruje okolo 10 000 nových domén. V roce 2013 bude mít každý desátý Čech registrovánu svou doménu. Právě v tomto roce by mělo být zaregistrováno 1 000 000 domén .cz. Největší počet domén registrovaných na jednoho držitele je 2752. Dále podle statistik CZ.NIC je 49 % domén .cz v držení firem. Domény vlastní převážně muži a to v 86 % případů. Nejvíce držitelů je ze Středočeského kraje a naopak nejméně z Karlovarského kraje. Okolo 40 % registrovaných domén údajně slouží ke spekulacím. V současné době lze zakoupit doménu .cz i za 140 Kč bez DPH.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: nic.cz


Stalo se v elektronice

Nanotranzistor

Nic není problém. Vývoj v elektronice jde neustále kupředu a vypadá to, že jen ho jen tak něco nezastaví. Vědcům z Pittsburgské univerzity spolu s inženýry z HP Labs se podařilo navrhnout neskutečně malý tranzistor. Tranzistor o velikosti 1,5 nm pracuje pouze s jedním nebo dvěma elektrony. Tranzistor je základním prvkem elektroniky a díky dalšímu zmenšování umožní další pokrok ve vývoji. Zmenšování elektronických prvku způsobí další zvyšování kapacity a úsporu energie. Nanotranzistor dokáže uchovat logický stav 1 nebo 0 i po odpojení elektrické energie, tzn. že tyto tranzistory bude vhodné použit i pro energeticky nezávislé paměti. Možná výroba těchto tranzistorů se odhaduje na jednotky let.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: vtm.zive.cz


Stalo se ve výpočetní technice

Microsoft koupil Skype

Microsoft ovládl svět internetové telefonie poté co téměř za 150 miliard korun koupil Skype. O známou značku Skype usiloval také Facebook, Cisco či Google. Nabídka Microsoft byla bezkonkurenčně nejvyšší. Koupi Skypu se Microsoft dostane ke 170 milionům nových uživatelů, kteří během roku 2010 uskutečnili 270 miliard minut hovorů a videohovorů. Microsoft plánuje implementovat službu Skype do konzolí Box nebo OS Windows Phone. Skype by měl být nadále multiplatformní, tzn. využijí ho uživatelé Windows, ale také i konkurenčního Linuxu, Androidu, Symbianu, iOSu či Mac Osu.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: mobilizujeme.cz

ZPĚT na STALO SE V...
ZPĚT - MENU


počet zobrazení:     352 x

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

Windows: Chcete smazat označené soubory?
Uživatel: Ne.
Windows: Pozdě!Kapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST - Informace, které potřebujete vědět
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca