dolní lišta
technictest

Stalo se v dubnu 2011

Stalo se v televizní technice

Public TV končí

Začátkem roku ukončila vysílání zpravodajská televize Z1. O pár měsíců později se do finančních problémů dostala i televize Public. Špatná situace na reklamním trhu a vysoké náklady na provoz mají za následek krachy nově vzniklých televizí.
18. dubna ukončila TV Public vysílání v DVB-T v multiplexu 3. Provozovatel televize společnost TotalPress dluží desítky milionů za distribuci. Public TV bude využívat satelitních služeb Skylinku a CS Linku do 31.5. a pak televize definitivně zanikne. Tato televize si dávala za cíl zaplnit prostor na televizním trhu. Televize byla zaměřena na životní styl, volný čas, módu, cestování a kulturu
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: publictv.cz


Stalo se v telekomunikacích

UPC rozšiřuje páteřní síť

Díky převzetí firmy Sloan Park Property vybudovala společnost UPC druhou největší páteřní síť v České republice. Optická síť dlouhá 5 763 km pokrývá 90 % území. Pouze Telefonica O2 má silnější infrastrukturu. Páteřní síť nabídne zkvalitnění datových, hlasových, internetových a televizních služeb. Kromě zkvalitnění služeb se nabídka UPC i značně rozšíří. Telekomunikační operátoři i menší firmy budou moct využívat serverové farmy, server hosting, Ethernet transport, IP tranzit, telehouse, …
Společnost UPC je největším poskytovatelem televizních služeb a vysokorychlostního internetu v Česku. Služeb UPC využívá přes 1,2 milionu zákazníku.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: tiskova zpráva upc.cz,    zive.cz


Stalo se v mobilních sítích

Big Brother iPhone

Velký poprask vyvolala informace o šmírování uživatelů chytrých telefonů iPhone. Američtí bezpečnostní experti informovali o neustálém zápisu zeměpisné polohy u iPhonu s operačním systémem iOS verze 4. Údaje o poloze jsou čerpaný z BTS stanic, GPS a WI-FI sítí. Sběr těchto dat má své opodstatnění a z principu tyto data ukládá každý chytrý telefon. Google Android, Windows Mobile, všechny tyto OS data o poloze ukládají, ale vždy v určitém časovém okamžiku jsou nejstarší data odmazávána. Kdežto iOS od iPhonu data nemaže a navíc nešifruje. Objevila si i informace, že iPhone v pravidelných intervalech odesílá data na servery velkých firem. Dnes, kdy se řada společností snaží optimalizovat procesy a snaží se co nejpřesněji cílit reklamu jsou tyto záznamy o poloze velmi důležitou informací. Apple slibuje, že tento problém vyřeší dalším updatem operačního systému.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: iphonemania.mobilmania.cz,    zive.cz


Stalo se v počítačových sítích

VDSL konečně v Česku

Telefonica O2 navyšuje přenosové rychlosti pro koncové uživatele. Přenosovou rychlost společnost navýší díky technologie VDSL. VDSL patří do rodiny xDSL (Digital Subscriber Line), která stejně jako ADSL využívá stávajícího telefonního vedení. VDSL technologie byla v Česku dlouho očekávána a klientům O2 nabídne možnost využití nových high-endových aplikací. Současně bude možné sledovat HDTV ve vysokém rozlišení, využívat VOIP a brouzdat po internetu.
Maximální dostupná rychlost bude 25 Mbit/s a v opačném směru až 2 Mbit/s. Tato „nová“ technologie bude dostupná pro téměř 45 % domácností. Služeb VDSL budou moct využívat zákazníci do vzdálenosti 1,3 km od nejbližší ústředny.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: tisková zpráva telefonica O2


Stalo se v elektronice

Praha má náhradu za veletrh Amper

Ve dnech 12. až 15. dubna se v Praze Letňanech konal první ročník elektrotechnického veletrhu ELECTRON. Na veletrhu byly prezentovány novinky ze širokého spektra elektrotechniky - elektroinstalační technika, telekomunikační a radiokomunikační technika, zabezpečovací a informační technika, automatizace a regulace. Součástí veletrhu jsou samozřejmě přednášky, semináře a soutěže. Vítězem soutěže Grand Prix Electron 2011 o nejlepší výrobek výstavy se bez udání pořadí staly společnosti EATON, s měřícím modulem XMC, HAGER, za motorový přepínač sítí 20 – 160 A a TURCK, za exponát POKA YOKE. Další soutěží byla Top Expo Electron pro nejzdařilejší expozici. Cenu pro expozici nad 200 m2 dostala společnost ABB.
Na prvním ročníku se sešlo 297 vystavovatelů z 11 zemí a navštívilo ji 19 894 návštěvníků. Druhý ročník bude doplněn o veletrhy For Energo a For Automation a bude se konat v termínu 13. – 16. března 2011.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: electroncz.cz


Stalo se ve výpočetní technice

Prodej počítačů klesá

Čeká nás dlouhodobý pokles prodeje osobních počítačů? Celosvětový prodej počítačů v prvním čtvrtletí meziročně klesl. Podle výzkumné agentury Gartner se prodej snížil o 1,1 % na 84,3 milionu kusů. V ČR se prodej propadl až o 35 % na 196 400 kusů. Pokles prodeje oproti minulému roku zaznamenaly všechny velké světové společnosti. Pokles zaznamenal HP, Acer a Dell. Propad byl zaznamenám na všech světových trzích kromě Latinské Ameriky. Důvodů proč klesá prodej klasických počítačů může být hned několik. Slabou spotřebitelskou poptávku způsobil hlavně přechod uživatelů od osobních počítačů k tabletům, přesycený trh s osobními počítači a celkově slabší první čtvrtletí v roce. Trend o poklesu prodeje není jednoznačný, protože naopak značky Lenovo a Samsung zaznamenaly nárůst o desítky procent.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: gartner.com,    zive.cz

ZPĚT na STALO SE V...
ZPĚT - MENU


počet zobrazení:     76 x

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

Sedí dva smutní informatici v serverovně, příjde k nim třetí a ptá se:
- Proč jste tak smutní?
- No… včera jsme se trošku ožrali a měnili jsme hesla..Kapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST - Informace, které potřebujete vědět
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca