dolní lišta
technictest

   4.3. Počítač (3. část)

Televizní karta: I když Váš televizor samozřejmě umí přijímat digitální televizní programy DVB-T, i tak je vhodné televizní kartu do počítače nainstalovat. PROČ? Kvůli záznamu televizního vysílání (digitální videorekordér). Ve vašem HTPC spustíte danou aplikaci, vyberete TV kanál, stisknete tlačítko REC a ukládáte na hard disk. Navíc můžete sledovat jiný TV kanál. Televizní karta by měla obsahovat samozřejmě dálkový ovládač. Analogový příjem je dnes už zbytečný. Digitální příjem DVB-T by měl umět zobrazit kromě klasického kodeku MPEG 2 taky MPEG 4, dále vysoké rozlišení Full HD a funkce EPG (elektronický programový průvodce), Time shift a PIP. TV karty vkládáme do slotu PCI, PCIe nebo externě do USB rozhraní. Ceny nejlevnějších TV karet se pohybují od 600,-. Zde bych ale nedoporučoval šetřit a koupil dražší a kvalitnější TV kartu. Ke kartě dostanete většinou i malou pokojovou anténu, ale pro kvalitnější příjem je vhodné přivést signál z domovního rozvodu.

Obr.28: televizní tuner, slot PCI nebo konektor USB

Hard disk HDD: jde o vysokokapacitní paměťové medium. Základním parametrem při výběru hard disku bude bezpochyby kapacita. Zde doporučuji kapacitu od 1TB nahoru. Ceny Terabytových disků se pohybují okolo 1300,- Přece jenom někde musíte nacpat desítky záznamů z TV karty, stovky filmů a tisíce MP3 ? Dalším neméně významným parametrem je hlučnost. U HTPC obzvlášť budeme požadovat, aby nás při přehrávání filmů nerušil nepříjemný zvuk otáček disku a pohyb čtecí hlavy. V současné době disky připojujeme k základní desce pomocí řadiče SATA.

Obr.29: odkrytý hard disk s rozhraním SATA

Blu-ray mechanika: Optickým záznamovým mediím v současnosti kralují Blu-ray disky s kapacitou 25 GB. Pro přehrávání obsahu z těchto medií bude muset naše HTPC obsahovat Blu-ray mechaniku. Interní blu-ray mechanika pouze pro čtení lze zakoupit již za cenu 1400,-. Tyto mechaniky samozřejmě dokáží číst i CD a DVD.

Obr.30: Blu-ray mechanika a Blu-ray disk

Bluetooth: Vhodné je k HTPC připojit i vlastní Bluetooth modul. Ceny těchto Bluetooth USB modulů dnes koupíte i 150,-. Doporučuji si připlatit a pořídit si značkový modul např. od Microstar. Bluetooth zejména využijete při stahování fotografií a videí z vašeho mobilního telefonu, popř. naopak. Bluetooth dále využijete u bezdrátového headsetu (mikrofon a sluchátko) např. u videohovorů.

Kapitoly 4.1, 4.2, a 4.3 tvoří základ našeho multimediálního centra HTPC. Po nainstalování potřebných aplikací budete mít provozu schopné multimediální centrum. Pokud ale chcete Vaše HTPC vyšperkovat dalšími prvky pak je vhodné navíc připojit:


Další strana - 4.4. AV receiver a zesilovač
Předchozí strana - 4.3. Počítač (2. část)
ZPĚT - MENU

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

Podle počtu prodaných kusů CD nosičů je nejpopulárnější skupinou současnosti formace CD-R se svým albem 700MB.Kapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST, prověř si své vědomosti
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca