dolní lišta
technictest

Stalo se v Únoru 2011

Stalo se v televizní technice

Prima Love, nový televizní kanál

17. Února představil na tiskové konferenci ředitel TV Prima Marek Singer nový televizní kanál. Kanál nazvaný Prima Love, který je určen hlavně ženám ve věku 15-44 let má plánovaný start na Mezinárodní den žen 8.3. Tento neplacený TV kanál najdou diváci v DVB-T (3. multiplex). Dále na satelitu, kabelu a IPTV.
Investice do nově vzniklého kanálu se pohybuje okolo 300 miliónů korun, stejně jako u kanálu Prima Cool. Velkou část, 70 miliónů korun, Prima zaplatí za terestrické vysílání v DVB-T. Prima si slibuje, že sledovanost Primy Love bude během jednoho roku přes 3 procenta.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: parabola.cz, radiotv.cz, digizone.cz


Stalo se v telekomunikacích

Největší zadavatelé reklamy

Mezi největší zadavatelé reklamy z oblasti telekomunikací patří mobilní operátoři Vodafone, T-mobile a O2. Za rok 2010 investoval Vodafone do své propagace přes 1 miliardu korun (1 102 377 856,- ), druhý T-mobile 774 310 960 ,- a třetí O2 647 991 186 ,- Z velkým odstupem následují společnosti UPC, TradeTec, Mobilkom, Czech info, ASTRA, Media Vision a asociace provozovatelů mobilních sítí. Těchto 7 společností tvoří pouze sedm procent výdajů za reklamu z celého telekomunikačního segmentu.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: tisková zpráva Admosphere, s.r.o


Stalo se v mobilních sítích

Největší veletrh mobilních technologií MWC

Ve dnech 14. – 17. února se Barceloně konal největší veletrh mobilních technologií MWC (Mobile World Congress). V Barceloně se tento významný veletrh konal již po šesté. Odeznívající finanční krize přilákala do Barcelony všechny velké představitele mobilního světa. Letošní veletrh byl ve znamení Androidu. HTC, Samsung, Huawei a řada menších výrobců mobilů představuji své novinky právě s operačním systémem Android.
Veletrh byl důležitý i pro české mobilní a telekomunikační společnosti. Nové kontakty a obchodní partnery hledalo 5 českých společnosti - 2N telekomunikace, Jablocom, Navitel, Future Product Design a Level.
Na veletrhu se rozdávaly ceny v devíti kategoriích. Cenu pro nejlepší mobilní zařízení získal Apple iPhone 4. Cenu pro nejlepšího výrobce mobilních telefonů získalo zaslouženě HTC.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: : mobileworldcongress.com, 2n.cz


Stalo se v počítačových sítích

Oskar pro Facebook

Nejprestižnější filmové ocenění Oscar za rok 2010 získal film The Social Network. Snímek nominovaný v 8 kategoriích si odnesl zlatou sošku hned ve třech případech za hudbu, střih a adaptovaný scénář. Film The Social Network je životopisné drama o zakladateli fenoménu dnešní doby Facebook. Facebook udělal z mladičkého studenta Harvardu Marka Zuckerberga nejmladšího miliardáře světa. Sociální síť původně určena pro studenty Harvardu se během několika let rozšířila po celém světě a v současnosti má přes 650 milionů aktivních uživatelů. Film režíroval známy David Fincher, který stojí za filmy Klub rváčů, Sedm či podivuhodný případ Benjamina Buttona
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: csfd.cz, wikipedia.com


Stalo se v elektronice

Thunderbolt, konkurent USB 3.0

Intel vyvinul nové obousměrné vysokorychlostní rozhraní s propustností 10 Gbit/s. Rozhraní s pracovním názvem Intel Light Peak se poprvé objevilo při představení modifikovaných notebooků Apple MacBook Pro. Zde je rozhraní nazváno jako Thunderbolt. Toto rozhraní je navrženo jako univerzální rozhraní ke kterému bude možné připojit jakékoliv jiné zařízení. Původně bylo zamýšleno použít optické přenosové medium. Nakonec se pro první verzi Thunderboltu použil měděný vodič, ale i tak je teoretická přenosová kapacita velmi vysoká. Největším konkurentem této technologie je USB 3.0. Kromě vysoké rychlosti u Thunderboltu je další výhodou spojování zařízení tzv. do vláčku. Do série můžeme zapojit disková pole, monitor a další zařízení, která budou podporovat toto rozhraní. Otázkou je, jestli to rozhraní najde svoje využití nebo zanikne jako řada jiných vstupně/výstupních rozhraní v minulosti. Zdá se ale, že Thunderbolt, v kombinací s luxusními zařízeními od Appelu, by si své místo mohl vydobýt a stát se univerzálním rozhraním pro externí zařízení.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: apple.com


Stalo se ve výpočetní technice

Nové MacBook Pro

Společnost Apple inovovala své luxusní notebooky MacBook Pro. Tyto Notebooky se vyznačují vysokou elegancí, kvalitou použitých materiálů, komponent a stabilním operačním systémem. 24. února Apple aktualizoval řadu svých MacBooků novými dvou a čtyřjádrovými procesory Intel Core, výkonnou grafikou a novým vysokorychlostním rozhraním Thunderbolt. Thunderbolt je revoluční rozhraní s propustností až 10Gbit/s. U 15-cti a 17-cti palcových MacBooků se navíc poprvé objevily grafický čipy s pamětí 1GB od firmy AMD. Díky úspěšnému prodeji MacBooků, iPhonů, iPadů dosáhl Apple v loňském roce nejvyšších tržeb a zisků ve své historii.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: : tiskové zprávy Apple, apple.com/cz/pr/

ZPĚT na STALO SE V...
ZPĚT - MENU


počet zobrazení:     8 x

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

2 + 2 = 5 při extrémně velkých hodnotách dvou.Kapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST - Informace, které potřebujete vědět
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca