doln? li?ta
technictest

Stalo se v srpnu 2011

Stalo se v televizní technice

MTV slaví třicítku

1. srpna oslavila hudební a lifestylová televize MTV své 30. výročí. MTV (Music Television) byla první čistě hudební stanicí na světě. Za vznikem televize tehdy stála společnost Warner a AmEx . Start televize zahájila symbolicky píseň Video Killed The Radio Star od skupiny Buggles. Za 30 let své existence vzniklo několik desítek lokálních verzí MTV. V roce 2009 (29. listopadu) byla spuštěna i česko-slovenská verze. Z původní čistě hudební televize se postupem času začala stávat spíše lifestylová televize s řadou seriálů a reality show. Mezi oblíbené pořady patří např. Pimp My Ride, My Super Sweet 16 a Jersey Shore. Svou show zde mají i známe osobnosti jako Ozzy Osborne, Paris Hilton, Hulk Hogan nebo Britney Spears.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: cs.wikipedia.org


Stalo se v telekomunikacích

I Slováci testují DVB-T2

Společnost Towercom slovenská obdoba ČRa testuje digitální pozemní vysílání v novém standardu DVB-T2. Zkušební vysílaní bylo spuštěno 31.8.2011. Signál DVB-T2 je šířen z bratislavského vysílače Kamzík s výkonem ERP 50kW. Úkolem testovacího provozu je odzkoušet modulační parametry, zdrojové a kanálové kódování a také testování různých koncových zařízení. Testovaný multiplex obsahuje SD a HD programy s kódováním MPEG-2 a MPEG-4. Nový standard DVB-T2 spolu s MPEG-4 nabízí oproti DVB-T zvýšenou kvalitu obrazu, lepší využití kapacity multiplexu a lepší technické podmínky pro přenos signálu. Ostrý provoz DVB-T2 je od roku 2010 ve Velké Británii. Další evropské státy včetně ČR tento standard testují. Testovací provoz na Slovensku má být ukončen 30.9.2011.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: towercom.sk, cs.wikipedia.org


Stalo se v mobilních sítích

Telefony Huawei v Česku

Na český trh vstupuje nová značka mobilních telefonů. Jedná se o známou čínskou značku Huawei, která je jedním z největších dodavatelů síťových technologií na světě. I v Česku není Huawei žádným nováčkem. Své síťové a mobilní technologie poskytuje mobilním operátorům Vodafone, O2 a T-Mobile. Do této chvíle mobilní operátoři prodávali chytré telefony Huawei pod svou vlastní značkou. Huawei chce v Česku nabízet chytré telefony s operačním systémem Android. Konkurovat ostatním zaběhnutým značkám by měl především nízkou cenou. Produkty Huawei bude u nás distribuovat společnost Agora DMT.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: mobilmania.cz, e15.cz, agora.cz


Stalo se v počítačových sítích

Google koupil Motorolu

Google opět nakupuje. Tentokrát Google koupil za neskutečných 12,5 miliard dolarů firmu Motorola, resp. její část Motorola Mobility. Tímto megaobchodem Google rozšiřuje své portfolio i o hardwarovou divizi mobilních telefonů. Google bude vyrábět své vlastní telefony a tablety do kterých bude implementovat operační systém Android.
Důvodem nákupu Motoroly je i zisk dalšího balíku důležitých patentů. Díky patentům bude Google lépe chránit svůj operační systém Android proti případným licenčním žalobám. Google se navíc ještě více přiblíží svému rivalovi Applu. Stejně jak Apple vyrábí své vlastní zařízení (iPhone, iPad) s vlastním operačním systémem iOS tak i Google bude mít své zařízení s Androidem. Android navíc využívají i další výrobci telefonů - Samsung, HTC, Nokia a další.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: e15.cz


Stalo se v elektronice

Umělý mozek

Společnost IBM vyvíjí umělý mozek, který se bude sám učit. IBM představila nový typ integrovaného obvodu, který pracuje na podobném principu jako lidský mozek. Kognitivní čip napodobuje lidské neurony a synapse pomocí klasických křemíkových obvodů. Zvláštností těchto čipů je, že nejsou předem naprogramovány. Tyto obvody jsou schopny učit se, pamatovat si, rozhodovat se, vytvářet hypotézy a hledat souvislosti. Tato nová technologie by měla nabídnou až o několik řádů nižší spotřebu energie. První vyrobené čipy jsou momentálně ve fázi testovaní. Tyto čipy pracují s 256 neurony, ale do budoucna by IBM chtěla vytvořit čipový systém až s deseti miliony neuronů.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: computerworld.cz, research.ibm.com


Stalo se ve výpočetní technice

Jobs odchází z Apple

Jedna z největších osobností počítavého světa složila funkci. Zakladatel a šéf gigantu Apple Steve Jobs odchází z čela firmy. Tuto zprávu oznámil Steve Jobs 24. srpna. Důvodem odchodu šestapadesátiletého Jobse jsou pravděpodobně zdravotní problémy. Firmu Apple založil Jobs se svým kamarádem Stevem Wozniakem v roce 1976. Od té doby se firma soustředí na výrobu stylových počítačů a později i na výrobu luxusních a kvalitních mobilních telefonů, mp3 přehrávačů a tabletů. Hlavně díky prodeji oblíbených iPhonů a iPadů je Apple jednou z největších firem na světě.
Steva Jobse v čele firmy nahradí dosavadní provozní ředitel Tim Cook.
Autor: Lukáš MAREK    zdroj informací: e15.cz, root.cz

ZPĚT na STALO SE V...
ZPĚT - MENU


počet zobrazení:     397 x

reklama

Dej stránku k oblíbeným
  Oblíbený

DigiSpace - testy z ICT a IT

Stalo se v srpnu 2011


Standardizační organizace:


TESTY:

DVB
DVB-T v ČR
Přenosové soustavy
Optoelektronika
Základy elektrotechniky
Výpočetní technika
Servery
ISDN
Počítačové komponenty
GSM
Elektromagnetické pole
Datové přenosy
Počítačové sítě
Vybrané kapitoly
Multimediální centrum HTPC

Úvod HTPC
HTPC vs. inteligentní televizory
Stavíme HTPC
zobrazovací panel
AV receiver
XBMC Media Center
virtuální kino
Vybrané kapitoly
Mobilní telefon GSM

Blokové schéma
Kodér zdroje
Kodér kanálu
GSM anténa
Akumulátory
SIM karta
Kapitoly
Buňkové radiotelefonní sítě GSM

Historie GSM
Princip GSM
Architektura GSM sítě
Radiové rozhraníNáhodný vtípek:

Webmaster vyplňuje dotazník:
Věk: 25
Výška: 185
Barva očí: #4040FFKapitoly BGA:

ÚVOD – POUZDŘENÍ
BGA
Popis BGA pouzdra
Typy BGA pouzder
Pájení BGA pouzder
Chlazení BGA obvodů

Kapitoly SMD:

ÚVOD – SMD
Pasivní SMD součástky
Typy pouzder
Značení součástek
Osazování, lepení, pájení


reklama DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace kontakt DigiSpace - investice, vzdělání, seberealizace

TECHNICTEST - Informace, které potřebujete vědět
Web © 2008-2010 http://www.technictest.com   Webdesign:  marco luca